MOTTO DZISIEJSZEGO DNIA

"Kto idzie w góry - musi podjąć wysiłek. Z wysiłku rodzi się siła. Z poczucia siły rodzi się przyjemność."

ODTWARZACZ FILMÓW

Plik wideo:

Cztery pory roku

Każda pora roku jest dobra, by ruszyć się z domu, chociaż mamy te ulubione, w których mieszczą się letnie wakacje, zimowe ferie, z naszą Akademią Przygody - możesz atrakcyjnie spędzić wiosną, latem, jesienią czy zimą - każdy weekend, czy część wakacji. Możesz jurajską przygodę przeżyć z rodziną lub w gronie przyjaciół. Możesz mieć własny plan i pomysł, a możesz mieć tylko chęci, to wystarczy - my przygotujemy resztę.

 

Akademia Przygody

Programy Akademii Przygody przeznaczone są dla dziewcząt i chłopców w każdym wieku, gdyż zajęcia są indywidualnie dobierane do danej kilku- lub kilkunastoosobowej grupy. O każdej porze roku mają one nieco inny program, ale charakter jest zawsze ten sam - niekonwencjonalna forma rekreacji i turystyki, elementy survivalu z zachowaniem zasad ekologii oraz wszelkich zasad bezpieczeństwa. Wszystkie zajęcia przestrzenne, terenowe, wodne, skalne i jaskiniowe mają na celu, oprócz funkcji poznawczych, wyrobienie w uczestnikach większej sprawności, zaradności, odwagi i wiary we własne siły i możliwości.

Ponadto uczestnicy nawet tak krótkich acz intensywnych plenerowych zajęć, uczą się nowych umiejętności, a poprzez kontakt z niecodziennymi sportami – hartują się i zwiększają kondycję, przystosowują się do współdziałania w zróżnicowanej grupie rówieśniczej, przez co uczą się również odpowiedzialności. Poznają siebie i nowych kolegów, a w wersji Rodzinnej Akademii Przygody dodatkowo utrwalają więź we wspólnych ciekawych przeżyciach, budując nowe doświadczenia, a po latach – trwałe i miłe wspomnienia.

W programie zajęć realizowane są: wspinaczka skalna, przejście przez jaskinie poziome (turystyczne i sportowe) oraz jaskinie pionowe, zjazdy oraz mosty linowe, a dla starszych dodatkowo winda desantowa i tzw. Małpi Gaj, czyli przeprawa na torze przeszkód z zastosowaniem technik linowych (autoasekuracji, poręczówki, przepinki, drabinki speleo, jumarowanie). Ponadto jest strzelanie z broni pneumatycznej i łuku, pływanie na pontonach oraz gry terenowe i survivalowe – orientacja w terenie, geocoching i inne zabawy z mapą i GPS, wędrówki z fabułą, budowa szałasów i inna pionierka, ponadto biwakowanie – w traperskiej wiacie, w namiocie turystycznym, albo na sianie, w szałasach lub w jaskini, próby „sobieradka”, szyfry, radiołączność, niekonwencjonalna plastyka w plenerze, wieczorne ogniska. Program modyfikowany jest na bieżąco zależnie od pogody, wieku i możliwości uczestników.

Nasze propozycje:

- na skale i w jaskini

- samarytanin

- dzień rycerski

- w jeden dzień dookoła świata

- dzień jaskiniowca

- wiszące ogrody

- wyspa skarbów

- zaczarowany las

- indiańskie lato