MOTTO DZISIEJSZEGO DNIA

„Któregoś dnia całe Twoje życie przeleci Ci przed oczami. Postaraj się, żeby było warto to zobaczyć.”

ODTWARZACZ FILMÓW

Plik wideo:

EXPLO

 

Obozy survivalowe

UWAGA!  Od 2012 roku obozy survivalowe „EXPLO”
organizować będziemy wyłącznie w strukturach Stowarzyszenia Survivalu Górskiego ST: 

adres kontaktowy e-mail:   stowarzyszeniesurvivalu@gmail.com

Młodzież w naturalny sposób ciekawa jest świata, chce przeżywać przygody, mieć swoją "paczkę" przyjaciół, chce być zdobywcami i zwycięzcami. Chce mieć wybory i swobodę działania. Chce pokazać, że jest kreatywna i przedsiębiorcza. Nasz program, jurajski teren i pomysłowość naszych instruktorów stwarzają taką przyjazną przestrzeń, dlatego na obozach spełniane są oczekiwania poszukiwaczy przygód.

Termin obozu:

30 lipca (niedziela) - 12 sierpnia (sobota) 2017 roku.

(wiek 13-17 lat)

Początek i zakończenie - 12:00

Cena: 1980,-

Cel i charakter obozu:

Obóz przeznaczony jest z pewnością dla "niespokojnych duchów", poszukiwaczy mocnych wrażeń. Obóz daje wzorce osobowe i uczy właściwej postawy i zachowań w trudnych sytuacjach. Na pewno nie jest to "obóz pod gruszą" - tu trzeba z siebie coś dać, to prawdziwa szkoła charakterów.

Niekonwencjonalny program jest tak skonstruowany, że obóz ten zadowoli zarówno ludzi o duszach traperów, ale i tych realistów, którzy chcieliby wiedzieć, jak się zachowają podczas katastrofy, czy w innej niecodziennej sytuacji. Znajdą tu swoje miejsce również ci, którzy podziwiają sprawność grup szturmowych, desantu czy Marines. Na obozie uczestnicy mają niejednokrotnie okazję do poznania własnej wytrzymałości, wytrwałości i przedsiębiorczości, uczą się sztuki przetrwania i walki z trudnościami i przeciwnościami działając zarówno w zespole, jak i indywidualnie.

Zajęcia odbywać się będą w bardzo urozmaiconym terenie, w głębi mrocznych jaskiń i na wapiennych skałach, w głuchej puszczy, na pustyni, wśród bagien i wód, a także w powietrzu i pod wodą, niezależnie od pory dnia, nocy, czy stan pogody. Nie jedna rzecz zaskoczy nawet tych, którzy byli uczestnikami podobnych obozów. Ta przygoda pozostanie na długo w pamięci, a zdobyte umiejętności i wartości mogą okazać się przydatne również poza wakacjami.

Program:

W programie zajęć są zarówno wspinaczka skalna, jak i jaskiniowa o różnym stopniu trudności, samoobrona, strzelanie z broni pneumatycznej i łuku, jazda konna, pływanie, nurkowanie lub spływ na pontonach nieuregulowaną rzeką oraz gry terenowe i survivalowe - orientacja w terenie, wędrówki z fabułą, budowa szałasów i biwakowanie w różnych warunkach, bytowanie w lesie, na wodzie, na pustyni, pierwsza pomoc, transport, komunikacja i radiołączność, ogniska, warty i zwiady, niekonwencjonalne próby survivalowe, etyka i medytacja oraz budowanie i przeprawy przez mosty linowe, i tzw. Małpi Gaj, czyli techniki linowe zastosowane na torze przeszkód (autoasekuracja, poręczówki, przepinki, mosty, tyrolki, drabinki speleo, zjazdy, wychodzenie po linie) i oczywiście zjazd windą desantową.

Kadra obozu:

Kadrę obozu stanowią zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Nad motywacją postaw młodych uczestników tak ciekawego, acz specyficznego programu obozu, czuwają stale wychowawcy - instruktorzy rekreacyjnych zajęć survivalowych i czlonkowie GOPR i WOPR, posiadający u dzieci naturalny autorytet oraz przygotowanie pedagogiczno-metodyczne. Oni też pilnują dyscypliny, zapewniają bezpieczeństwo i realizację programu oraz jego modyfikację uwarunkowaną możliwościami uczestników i pogodą. Obozy te będą  kameralne, kilkunasto-osobowe, co zapewni dokładniejsze poznanie możliwości i predyspozycji psychomotorycznych poszczególnych uczestników. Na 6-ciu obozowiczów będzie przypadać jeden członek obozowej kadry.

Wyżywienie:

Pełne, dostosowane do realizowanego programu, najczęściej przyrządzane samodzielnie z dostarczanych produktów - w małych grupach lub całym obozowym zespołem, albo  dostarczane w formie gotowych obiadów w termosach termicznych na miejsce zajęć.

Noclegi:

Zasadniczo w  traperskich wiatach na Bazie biwakowo-szkoleniowej ratowników na Lgotce k/Podlesic (gdzie jest: Sezonowa Stacja Ratunkowa, kuchnia turystyczna z wiatą, zadaszony krąg ogniskowy, sanitariaty, natryski, sportowy tor przeszkód, boisko do siatkówki plażowej, sala kominkowa, bufet ze słodyczami i napojami, a poza tym cały teren jest ogrodzony i oświetlony).

Ponadto noclegi obozowiczów będą miały również miejsce programowo na biwakach w lesie, w jaskini lub wśród skał, w szałasie, w hamaku, na linie lub jeszcze inny sposób.

Warunek dla uczestników: Wszystkim stosującym się do reguł i konwencji obozu - Stowarzyszenie gwarantuje ciekawe i bezpieczne zajęcia

Wyposażenie własne uczestników Obozu EXPLO:

  • zalecamy mocne spodnie (mogą być stare dzinsy lub moro),
  • dres, szorty, sportowe podkoszulki, kąpielówki,
  • "sfatygowany" kapelusz lub letnia czapka z daszkiem, apaszka typu bandamka, (czasem w gorszą pogodę lub nocą na warcie przydaje się czapka cieplejsza na uszy, typu narciarskiego),
  • polar lub sweter,
  • buty (na wibramie, mocne, wygodne), adidasy, tenisówki lub korkotrampki (dobre do biegania po lesie i skale, a ponadto szybko suszące się po zmoczeniu),
  • kurtka przeciwdeszczowa,
  • śpiwór, karimata, latarka (+ baterie), nóż,
  • osobista mini apteczka, przybory do mycia, notes, długopis,
  • ewentualnie płachta biwakowa lub hamak,
  • mały plecak, menażka, sztućce, bidon, zapałki.

Całość proponujemy spakować do dużego plecaka - nie do torby (w tej "podróży survivalowej" trochę niepraktycznej).

Instruktorami, prowadzącymi zajęcia i zapewniającymi dzieciom bezpieczeństwo są kwalifikowani wychowawcy, przewodnicy, ratownicy GOPR i WOPR.

 

WAKACJE ZE STOWARZYSZENIEM SURVIVALU - na pewno będą ciekawe !

POLECAMY !